BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőtt az ipari termelés

Zsinórban negyedik hónapja nőtt a hazai ipar termelése novemberben.

2014. január 8. szerda, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberben 3,5 százalékkal nőtt az ipari termelés volumene az egy évvel korábbihoz képest a KSH által közölt előzetes adatok szerint. Ez idén az ötödik növekedést mutató hónap, de a tempó elmarad az ősszel mért értékektől.

A munkanaphatástól megtisztított index 5,8 százalékos növekedést mutat, az év első 11 hónapjának összesített többlete 0,9 százalékos volt. Októberhez képest ugyanakkor csökkent a kibocsátás, szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazítva 0,5 százalékkal.

A már megjelent októberi adatok azt mutatták, hogy az ipar jelentősebb súlyú alágai között a járműgyártás húzza a növekedést (a kibocsátás az egy évvel korábbihoz képest a negyedével bővült), miközben a többi meghatározó területek többségében - köztük számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása terén - csökkenés történt. A kisebb súlyú szektorok között a fémfeldolgozás, a vegy- és textilipar teljesített jobban, szemben a gyógyszergyártás teljesítményének csökkenésével.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet