BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Online pénztárgépek: eddig hétezret helyeztek üzembe

A múlt héten felállított pénzárgépcsere-munkabizottság feladata, hogy az online átállást monitorozza és a folyamat érdekében, akár az állami támogatás igénybevételével kapcsolatban is javaslatokat tegyen - közölte a nemzetgazdasági tárca az MTI-vel.

2013. december 19. csütörtök, 17:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzeti hírügynökség arról kérdezte a tárcát, hogy változik-e az online pénztárgépek beszerzéséhez nyújtott 50 ezer forintos állami támogatás felhasználhatóságának az a feltétele, miszerint a támogatás csak azoknak jár, akik az online kasszát december 31-ig be is üzemelik.

A munkabizottságban a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal munkatársain túl részt vesznek az online pénztárgépre való átállással érintett fontosabb ágazatok - például a turisztika, a gyógyszer-kereskedelem, a kiskereskedelem és az ásványolaj-forgalmazók - képviselői is. Az NGM szerdai adatai szerint 7195 pénztárgépet helyeztek eddig üzembe, azonban a NAV-hoz bekötött online pénztárgépek száma napról napra nő.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet