BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januárban nem nyithatnak ki a gyógyszertárak?

Önhibájukon kívül nem tudnak megfelelni a gyógyszertárak az online kasszára történő átállás követelményeinek január elsejéig - mondta el a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke. Hankó Zoltán bízik abban, hogy sikerül a jogalkotóval megállapodni abban, hogy átmeneti ideig az adóhivatal ne szabjon ki büntetést és így a működtetésben sem lesz fennakadás januárban.

2013. december 11. szerda, 15:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 2300 gyógyszertár és a 650 fiókgyógyszertár a számítógépeit rendszergazdákon keresztül működteti - mondta Hankó Zoltán az InfoRádiónak. A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke hozzátette: a rendszergazdáknak az OEP-hez is közvetlen kapcsolódásuk van, ezért a kamara már tavasszal felvette a kapcsolatot a gyógyszertári rendszergazdákkal.

Néhány héttel ezelőtt volt egy egyeztetés, itt az derült ki, hogy január elejére a gyógyszertárak bizonyosan nem tudnak majd megfelelni a követelményeknek. Ennek oka az, hogy a rendszergazdáknak nem áll rendelkezésére jóváhagyott pénztárgép.

A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke elmondta: a problémáról tájékoztatták az adóhivatal és a nemzetgazdasági tárca vezetését. Hankó Zoltán hangsúlyozta: elképzelhetetlennek tartja, hogy ne legyen valamilyen átmeneti megoldás, hiszen a lakosság gyógyszerellátása nem kerülhet veszélybe.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet