BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány nem zárta le a devizahiteles probléma megoldását

A kormány az eddigi intézkedésekkel sok devizahitelesnek tudott segíteni, de még nem tekinti lezártnak a problémát, várja a Kúria döntését, és amint világos képe lesz a jogi helyzetről, további intézkedéseket is tesz - mondta Kisgergely Kornél, az NGM pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács (NGTT) keddi budapesti ülésén.

2013. december 10. kedd, 18:02

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A már megtett intézkedések közé sorolta Kisgergely Kornél az árfolyamgát, a kilakoltatási moratórium és a Nemzeti Eszközkezelő létrehozását. Ismertette: a háztartások devizahitel-állománya az idei harmadik negyedév végére 4500 milliárd forintra apadt a 2010-es 7000 milliárdról, ami az eddig megtett számos kormányzati intézkedésnek köszönhető.

Szendrei Róbert a civil oldal nevében hangsúlyozta: a hiteleket felvevők voltak a legvédtelenebbek, ők a vesztesei ennek a problémának. A devizahitel elhibázott pénzügyi termék, a civil oldal pedig azt kezdeményezi, hogy az adósoknak annyit kelljen visszafizetniük, amennyit felvettek, és egy erre vonatkozó végleges jogi megoldásra van szükség - vélekedett.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet