BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az öntözés is nemzeti ügynökséget kap

Új országos hatáskörű szerv, a Nemzeti Öntözési Ügynökség jöhet létre a közeljövőben, ha a kormány elfogadja a hamarosan elé kerülő nemzeti vízstratégiát - írta a Világgazdaság.

2013. szeptember 24. kedd, 08:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ügynökség létrehozása a stratégia legfontosabb feladatai között szerepel - írja a lap keddi száma. A szervezet országos lefedettséggel képes lenne kezelni a mezőgazdaság számára nélkülözhetetlen és meghatározó vízgazdálkodási feladatokat és a létesítmények fejlesztését, kezelését, fenntartását és üzemeltetését.

A mezőgazdaság teherviselő képessége - különösen a versenyképesség szempontjából - véges, ezért is szükséges, hogy az állam szervezett formában és a gazdálkodás helyéhez minél közelebb kerülve lássa el a mezőgazdaságot szolgáló területi vízgazdálkodási feladatokat - közölte a lap érdeklődésére a Vidékfejlesztési Minisztérium sajtóosztálya.

A mezőgazdasági öntözés drámai mértékben leépült a rendszerváltás óta, mára a 4,5 millió hektárnyi szabadon művelhető szántóföld töredékét, csak 80 ezer hektárt öntöznek. A vízellátással kivédenék az aszálykárok jelentős részét, öntözés esetén egy hektárnyi termőföld ezer euróval több értéket tudna teremni - írja az újság.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet