BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vizsgálóbizottságot kezdeményez az MSZP az E.ON-ügylet feltárására

Az MSZP parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi az E.ON-gázüzletág megvásárlása hátterének feltárására.

2013. szeptember 16. hétfő, 14:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezt Józsa István szocialista frakcióvezető-helyettes mondta el újságíróknak hétfőn. A bizottsággal azt vizsgáltatnák meg, hogy a Magyar Villamos Művek miért fizeti ki \"a reális piaci ár többszörösét\" a német energiaipari vállalat magyarországi gázüzletágáért, hogy készült-e hatástanulmány, illetve hogy milyen értékbecslés született.

Véleménye szerint ha a Fidesznek nincs takargatnivalója, támogatni fogja a kezdeményezést. Hozzátette: a kormánypárt mostanáig nem tudta hitelt érdemlően megindokolni a gázüzletág megvásárlásának szükségességét.

Józsa István emellett fércmunkának nevezte a Magyar Nemzeti Bank és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének összevonását megalapozó törvényjavaslatot, amelyről hétfőn szavaz a parlament.

Szerinte ezt támasztja alá, hogy egy negyvenoldalas zárószavazás előtti módosító javaslatot nyújtott be a gazdasági miniszter. Ebből kiemelte, hogy Szász Károly PSZÁF-elnök - immáron másodszor - mentesülhet a 98 százalékos különadó alól, és - vezetőtársaival együtt - csaknem egy évi járandóságának megfelelő végkielégítést vehet fel adómentesen. Az MSZP-s politikus ezt megengedhetetlennek nevezte.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet