BUX 139013.22 -0,21 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lázár lenullázná önkormányzati adósságot - még jobban esik az OTP

Lenullázná a települések teljes adósságát az állam - számol be a delmagyar.hu hírportál Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár szavai alapján. Erről heteken belül érdemi döntés születhet.

2013. szeptember 6. péntek, 14:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Új önkormányzati rendszer alapjait teremtené meg a kormány azzal, hogy a fennmaradó adósságállományt is átvállalná az állam a településektől - tudósít a portál.  Lázár János a hódmezővásárhelyi közgyűlésen ugyanis bejelentette, hogy a kormány alaposan mérlegeli: a települések fennmaradó adósságállományát is átvállalja 2014. január elsejével.
</banner>

<banner>Elmondása szerint \"nulla állapotot\" érhet el minden településen az adósságállomány. A közeljövőben minden városnak, községnek gazdasági, fejlesztési terve lesz a tervek szerint. Arról is beszélt, hogy megyei jogú városok egyenkét 10 milliárd forintot kapnának, ezt azonban kizárólag gazdaságfejlesztésre fordíthatják.</banner>

<banner>Az OTP számára kedvezőtlen hír megjelenését követően a bank részvényei már 1,7 százalékos mínusznál jártak.
</banner>

Economx
Economx
portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet