BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább tart a kánikula

Egy nappal, péntek éjfélig meghosszabbította a hőségriadót Paller Judit országos tiszti főorvos - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) csütörtökön az MTI-vel.

2013. augusztus 8. csütörtök, 09:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közleményben azt írták: az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint a kánikula várhatóan a péntekről szombatra virradóra érkező hidegfrontig folytatódik.

A napi középhőmérséklet csütörtökön az ország legnagyobb részén 27-30 Celsius-fok között alakul, akár 40 fokos maximumokkal. Pénteken a Nyugat-Dunántúlon egy-két fokot már mérséklődik, szombatra pedig országszerte megszűnik az extrém forróság - olvasható a közleményben.

Az ÁNTSZ és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság mindenkit arra kér, hogy a nagy melegben fogyasszon több folyadékot, vegye igénybe a hűtött helyiségeket, délelőtt 11 és délután 3 óra között semmiképpen ne tartózkodjon a tűző napon, és védje bőrét a leégés ellen megfelelő öltözködéssel és napvédő készítmények alkalmazásával.

A hőségriadó hétfő óta van érvényben. Az országos tiszti főorvos a hőség miatt három figyelmeztetési fokozatot rendelhet el. Az első fok a figyelmeztető jelzés, a második fokozat a riasztás, a harmadfokú jelzés pedig a hőségriadó. Utóbbi feltétele, hogy a meteorológiai előrejelzések szerint a napi középhőmérséklet legalább három egymást követő napon elérje a 27 fokot. Ez a kánikula az erről szóló kormányrendelet szerint \"rendkívüli időjárási helyzetnek\" számít, amely rendkívüli intézkedések elrendelését is indokolja.

A meteorológiai szolgálat csütörtökre is az ország egész területére a legmagasabb fokú, piros figyelmeztetést adott ki. Az előrejelzés szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet 36 és 41 fok között alakul. A késő esti órákban is 25-30 fok közötti hőmérsékletre lehet számítani.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet