BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az újabb hőségrekord

Csütörtökre virradóra a fővárosban és országosan is megdőlt a legmagasabb minimum-hőmérsékleti rekord. Pécsen hajnalban 25 Celsius-fok felett maradt a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-vel.

2013. augusztus 8. csütörtök, 10:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mint írták: a száraz forró nap után az éjszakai órák egyre kevesebb helyen hoztak felfrissülést az országban. Megdőlt a napi legmagasabb minimumrekord: 1971. augusztus 8-án hajnalban Budapesten 22,8 Celsius-fokot mértek. A fővárosban csütörtök hajnalban Lágymányoson 23,6 fok volt.

A meteorológiai szolgálat pécsi mérőállomásán, még ennél is magasabb hőmérsékletet, 25,2 fokot mértek. Mivel péntek estig folytatódik a tikkasztó meleg, a száraz időjárás, addig további napi hőmérsékleti rekordok dőlhetnek meg - írta a meteorológiai szolgálat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet