BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a kánikula vasárnap is

Vasárnapra már tizennégy megyére és a főváros területére adta ki a legmagasabb fokú, piros figyelmeztetést a hőség miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.

2013. augusztus 3. szombat, 19:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombatra 12 megyére és a fővárosra adott ki piros figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat. A meteorológiai szolgálat az MTI-hez szombaton eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: az ország legnagyobb részén vasárnap is 27-30 fok közötti, északkeleten 25-27 fok körüli napi középhőmérséklet várható.

Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adtak ki. Az ország többi területén harmadfokú figyelmeztetés lesz érvényben. Emellett az UV-B sugárzás maximuma vasárnap is elérheti a nagyon erős szintet.

A meteorológiai szolgálat figyelmeztetésében kitért arra is, hogy vasárnap késő este az Alpokalján és a Kisalföldön előfordulhat zivatar. Ezzel együtt az előrejelzés szerint vasárnap is alapvetően derült, napos, száraz időre lehet számítani. A legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 21, a legmagasabb hőmérséklet 32 és 37 Celsius-fok között alakul.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet