BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kezdődhet a kasszacsere

Megvan az első engedéllyel rendelkező pénztárgép, a Magyar Kereskedelmi engedélyezési Hivataltól a Laurel cégcsoport \"kiskasszája\" kapott zöld jelzést, amely már alkalmas online kapcsolatra a kereskedők és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) között - írja a Népszabadság pénteki számában.

2013. július 12. péntek, 07:30

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap írásában emlékeztet arra, hogy a NAV-ba kötött pénztárgépek rendszerének eredeti tervek szerint áprilisban kellett volna elindulnia, később ezt júniusra, végül pedig szeptemberre tolták.

Egy tavaly készült tanulmány az intézkedéstől eredetileg 97,5 milliárd pluszbevételt várt, a szeptemberi indulással jó, ha 40 milliárd forint folyik be az államkasszába, de még ez az összeg is bizonytalan, ugyanis több százezer eszközt kell lecserélni, ami aligha fog menni szeptemberre - írja a Népszabadság.

Szabó Ervin, a Laurel Számítástechnikai Kft. ügyvezetője a lapnak elmondta, hogy az online pénztárgép alapját képező kiskassza egy lengyel gyártó fejlesztése, az engedélyes géppel néhány száz darabos próbaüzemet tartanak, majd a teszt tapasztalatai alapján néhány héten belül indulhat a sorozatgyártás Lengyelországban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet