BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb milliókat költenek a fenntartható városi közlekedésre

Tizennyolc olyan kezdeményezést díjazott egyenként legfeljebb 7000 euróval az Európai Bizottság, amelyek célja a fenntartható városi közlekedés előmozdítása. A nyertesek között egy veszprémi kampány is ott van - derül ki a bizottság hétfői közleményéből.

2013. július 8. hétfő, 13:31

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A veszprémi önkormányzat azt tűzte ki célul, hogy ráveszi a gyerekeiket óvodába, iskolába vivő szülőket, hogy ne mindenki külön-külön autóval vigye a csemetéjét, hanem három-négy szülő állapodjon meg egymással, hogy melyik nap melyikük viszi vagy kíséri az iskolába és haza a gyerekeket, busszal, biciklivel vagy gyalogosan.

A pénzt a 18 nyertes a fenntartható városi közlekedés további előmozdítására fordíthatja - derül ki a brüsszeli közleményből.

\"A fenntartható városi közlekedés kultúrájának megteremtése kihívást jelent, de az első pályázati felhíváson kiderült, számtalan európai hajlandó szembenézni ezzel a kihívással. Mi pedig annyit szeretnénk közülük támogatni, amennyit csak tudunk, hogy alulról szerveződve hozzák el a pozitív változást\" - idézi a kommüniké Siim Kallast, az Európai Bizottság közlekedésért felelős alelnökét.

A közleményből az is kiderül, hogy a pályázaton összesen 74-en indultak 18 országból, a nyerteseket szakértő zsűri választotta ki.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet