BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjöttek az új 500 forintosok - mutatjuk

Megjelentek az első olyan 500 forintosok, amit már az új jegybanki vezetés aláírása hitelesít.

2013. július 8. hétfő, 10:39

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vártnál hamarabb jelentek meg az új jegybanki vezetés által aláírt 500 forintosok a készpénzforgalomban. A jegybank korábbi tervei szerint az új 500-asok csk jövő év elején kerültek volna forgalomba. A régi-új bankókat Matolcsy György MNB elnök és  Balog Ádám alelnök aláírása dísziti. A jegybank az idén a készletről cseréli a bankjegyeket, idén mindössze 500 és 2000 forintosok gyártását tervezték.

Az MNB-vel azzal számolnak, hogy belátható időn belül nem bontják meg a hat bankjegyből és hat érméből álló címletsorozatot, így könnyen lehetséges, hogy az euró majdani bevezetéséig fennmaradnak a jelenlegi bankjegyek - persze a biztonsági kihívások miatt - időnként ráncfelvarráson eshetnek át. Amennyiben tartós marad az alacsony infláció és a biztonsági követelményeket is kielégítik, akkor valóban nem érdemes új bankjegyek kibocsátást tervezni.

Magyarországnak jelenleg nincs eurócsatlakozási céldátuma, így a közös valuta bevezetésének meglehetősen kicsi az esélye ebben az évtizedben, ráadásul a jelenlegi makrogazdasági környezet sem segítene egy gyors csatlakozást.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet