BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendeletalkotási jogot kapott a médiahatóság elnökhelyettese

Rendeletalkotási jogot kapott a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnökhelyettese az elnök megbízásának megszűnésétől az új vezető kinevezéséig.

2013. június 26. szerda, 14:01

Fotó: Napi Gazdaság / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erről a parlament szerdán a negyedik alkotmánymódosítással összefüggő törvénycsomag elfogadásával döntött, kormánypárti szavazatokkal. Az erről szóló zárószavazás előtti módosító javaslatot, amely a médiatörvényen változtat, Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter nyújtotta be.

Az indítvány arra az esetre rendezi a rendeletkiadási jogot, ha a korábbi elnök nem jelölte ki az őt ebben helyettesítő elnökhelyettest. A módosítás értelmében ha több elnökhelyettese van az NMHH-nak, akkor a rendeletalkotási jog azt illeti meg, aki hosszabb ideje tölti be a posztot, ha pedig egyszerre lettek kinevezve, az idősebbre száll a jog.
A médiahatóságnak azonban jelenleg csak egy elnökhelyettese van: Mátrai Gábor a hírközlési területért felel.

Az NMHH elnöke számára az alaptörvény biztosít rendeletalkotási jogot. A médiahatóságnak Szalai Annamária április 12-én bekövetkezett halála óta nincs elnöke. A záróvitában az MSZP-s Lamperth Mónika azt mondta: a javaslat ellentétes az alaptörvénnyel, mivel az elnöknek rendeletben kell kijelölnie helyettesét, törvénymódosítással pedig nem lehet felülírni az alkotmányt.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet