BUX 139023.10 -0,34 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezár a Telki Kórház

Eladta Telkiben található 100 ágyas kórházépületét, és megszünteti a fekvőbeteg-ellátást a Telki Kórház Kft. A kórháztól több ellátást átvesz a társaság Budakeszi úton található járóbeteg-rendelője. A tulajdonos Kovács Gábor szerint egészségügyi reform nélkül az intézményt a jelenlegi struktúrában nem lehetett volna belátható időn belül nyereségessé tenni - olvasható a kórház közleményében.

2013. június 26. szerda, 15:27

Fotó: Napi Gazdaság / Németh András Péter
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Telkiben az egész kórház bezár 2013. július 10-én, így ott a járóbeteg-rendelések és az ambuláns ellátások is megszűnnek. A százágyas kórház üzemeltetése valójában soha nem hozott nyereséget. Az elmúlt tizenöt évben jelentős összegekkel kellett hozzájárulnom évente a működés fenntartásához - nyilatkozta a döntésről Kovács Gábor, a kórház tulajdonosa.

A Telki Kórházat 1998-ban alapította Kovács Gábor azzal a céllal, hogy hálapénzmentesen, az egészségügyre jellemző sorbanállást elkerülve, szigorú számlaadási fegyelem mellett piaci alapon működő, minőségi ellátást nyújtó intézményt hozzon létre. Azóta több mint 50 ezer páciens vette igénybe a kórház szolgáltatásait. Az állami ellátórendszerre jellemző várakozási idők növekedése és az ellátási színvonal romlása miatt sokáig töretlen igény mutatkozott a kórházra, de az állami és a magánbiztosítók társfinanszírozásának hiányában a kórház az elmúlt 15 évben - rövid időszakoktól eltekintve - veszteségesen működött.

Sokáig reménykedtünk benne, hogy egy egészségügyi reform eredményeként a magánszolgáltatók normatív társadalombiztosítási finanszírozáshoz jutnak - mondta Kovács Gábor. A befektető szerint Magyarországon a kiterjedt hálapénzrendszerrel, valamint a magán-egészségbiztosítók és az egészségpénztárak tevékenységével olyan vegyes finanszírozású modell alakult ki, amelyben a fekvőbeteg-ellátást igénylők idővel mindig az állami ellátórendszerben találják magukat, mert ott nem kell megfizetni az ellátás tényleges költségeit. Amíg ez a rendszer nem változik meg, a fekvőbeteg-ellátást nyereségesen üzemeltetni reménytelen.

Ezzel szemben a járóbeteg-szakrendelés és az ambuláns ellátások nyereségesek, ezért is határozott úgy a társaság, hogy a Budakeszi úton található rendelőt nemcsak fenntartja, de bővíti is szolgáltatásait. A rendelő tevékenysége első körben altatásos endoszkópos vizsgálatokkal, valamint sebészeti kisműtétekkel bővül, de a társaság más ellátások áttelepítését is fontolóra veszi.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet