BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szorosabb együttműködés jöhet Csehországgal

A magyar-cseh kereskedelmi és gazdasági együttműködés új lehetőségeinek vizsgálata volt a II. cseh-magyar kereskedelmi fórum középpontjában, amelyet kedden tartottak Prágában.

2013. június 4. kedd, 16:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rendezvényen több mint félszáz magyar és cseh üzletember, illetve vállalkozó vett részt - mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára az MTI prágai tudósítójának. Cseh részről megjelent Milan Hovorka, az ipari és kereskedelmi miniszter helyettese is. \"Felmértük az együttműködés lehetőségeit a két ország vállalkozói számára. Részletesen ismertettük a mai magyar gazdaságpolitikát, hogyan javult az üzleti-befektetői környezet, hogyan működik ezen a területen az állam, illetve milyenek a piaci lehetőségek\" - fejtette ki az államtitkár.

A magyar és a cseh pozíciók az EU-ban hasonlóak, nagyon erős a nyugat-európai konkurencia, a nyomás. Mindkét oldalról megállapították, hogy olyan patrióta gazdaságpolitikára van szükség, amely segíti a hazai nemzeti erőforrások, vállalkozások érvényesítését - nyilatkozta Szatmáry Kristóf. Ezen a terülten szerinte a két ország politikailag is támogatni tudja egymást az Európai Unióban.

\"A kedvező földrajzi távolság és a hasonló kultúra miatt Csehország jó cél lehet a magyar kis- és középvállalkozások számára is\" - jegyezte meg Szatmáry Kristóf. Az MTI érdeklődésére elmondta: a csehek nemcsak a magyar piac iránt érdeklődnek, hanem a közös üzleti-gazdasági vállalkozások iránt is. Elhangzott, hogy érdemes lenne megpróbálni a közös magyar-cseh fellépést az Európai Unión kívüli piacon, országokban is - mutatott rá az államtitkár.

A magyar-cseh kereskedelmi forgalom volumene tavaly 5,6 milliárd euró volt, és az utóbbi években növekszik.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet