BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kijátsszák a béremelést

Egyre több kereskedelmi dolgozót érint az az egyes multinacionális cégek által alkalmazott költségcsökkentő módszer, amely szerint a munkavállalók nyolcórás munkaidejét a munkaszerződésben négy vagy hat órára változtatják - tudta meg a Magyar Nemzet.

2013. május 27. hétfő, 07:58

Fotó: Napi Gazdaság / Nagy Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap hétfői száma szerint mindez kapcsolatban áll azzal, hogy a minimálbér összege az idén január 1-jével a teljes munkaidőben foglalkoztatott dolgozó esetén 98 000 forintra emelkedett havonta. Ez az összeg azonban csak a napi nyolc, illetve heti 40 órában dolgozó munkavállalókat illeti meg. Részmunkaidős dolgozóknál a minimálbér a munkaidő mértékével arányosan csökken, például ha a munkaidő mértéke heti 20 óra, úgy a minimálbér havi 49 000 forint.

Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) elnöke a lapnak elmondta, leginkább a pénztárosokat és az árufeltöltőket próbálják a munkáltatók azzal zsarolni, hogy ha nem írják alá a szerződésmódosítást, elbocsátják őket.

Minden munkavállalónak tudnia kell, hogy ha nem fogadja el a munkaidő csökkentését, az nem felmondási indok, tehát nem kötelesek aláírni a dokumentumot - mondta a lapnak a KDFSZ elnöke. Hangsúlyozta: azoknál, akik már aláírták a munkaszerződés módosítását, jogorvoslatra nincs lehetőség.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet