BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új helyen is forgalmazzák az állampapírokat

Az elkövetkező napokban új állampapír-forgalmazási pontok nyílnak - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

2013. április 17. szerda, 08:14

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány szeretné kibővíteni azon helyek körét, ahol hozzá lehet jutni a lakossági állampapírokhoz. Ennek értelmében több járási hivatalban is nyílik állampapír-vásárlási pont - mondta a nemzetgazdasági miniszter az M1 Az Este című műsorában kedden. Varga Mihály jelezte: az elkövetkező időszakban Budapest V. kerületében, Hódmezővásárhelyen, Kisvárdán, Sopronban és Karcagon nyílhat ilyen értékesítési hely. Úgy fogalmazott: a lakosság egyre inkább hajlandó állampapírokat vásárolni, ami tartós, megbízható befektetés. A kormánynak határozott szándéka, hogy a magyar államadósság finanszírozása sokkal inkább belföldi szereplőkön múljon, mint külső devizaszereplőkön.

Varga Mihály korábban egy képviselői kérdésre adott írásos válaszában közölte, hogy megérte tavaly milliárdokat költeni az állampapírok reklámjára, mivel azokból jóval több fogyott, mint korábban. A forint lakossági állampapír állománya ugyanis a 2012 eleji 473 milliárd forintról 2012 végére 985 milliárdra emelkedett. Erről bővebben itt olvashat.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet