BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máris kirúgta egyik beosztottját Matolcsy

A hét első napján Matolcsy György elbocsátotta a jegybankból a kutatási részleg vezetőjét - tudta meg az Origo. Egy másik fontos posztra egy közgazdász tanárként diplomázott, a Nemzetgazdasági Minisztériumban már kipróbált embert hoznak.

2013. március 12. kedd, 11:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb lendületet vettek a személycserék a Magyar Nemzeti Bankban (MNB) - értesült az Origo. Miután a múlt héten hivatalosan is az MNB elnöke lett, Matolcsy György csütörtökön öt új posztot hozott létre, köztük hármat olyanok foglaltak el, akiket a Nemzetgazdasági Minisztériumból (NGM) hozott magával az exminiszter. Pénteken a két, régebben kinevezett alelnököt lényegében félreállították.

Hétfőn közölte az MNB új vezetése Benczúr Péterrel, a kutatási részleg vezetőjével, hogy elbocsátják. Benczúr régóta kutatóként dolgozott az MNB-ben, pozíciójából, munkaköréből fakadóan is távol tartotta magát a jegybank napi működési dolgaitól és a monetáris politikai lépésektől, politikailag látszólag nem érzékeny területen dolgozott. Benczúr személyében ráadásul egy adózási témában országosan elismert elméleti szakembert küldtek el, aki több mint tíz éve - mindvégig kutatóként - dolgozott a jegybankban, az Egyesült Államokban is végzett tanulmányokat, és 2001 óta a CEU-n is tanít - írta a portál.

Az Origo értesülése szerint az egyik legfontosabb szakmai posztra Matolcsy volt munkahelyéről, az NGM-ből hoznak embert, Gerendás János személyében. Ő lesz a felelőse a monetáris stratégiai anyagok készítésének. Jövetelével bizonytalanná válik annak a két komoly szakértelemmel bíró közgazdásznak a sorsa, akiknek a feladata ennek a munkának a koordinálása volt. Gerendás a múlt pénteken mondott le helyettes államtitkári posztjáról, a gazdaságtervezési részlegen dolgozott az NGM-ben. Végzettségét tekintve közgazdász tanár, de makroelemzőként is dolgozott a piacon, az NGM-ben pedig annak a - geográfus végzettségű - Csizmadia Norbertnek volt a helyettese, aki most szintén az MNB-ben kötött ki ügyvezető igazgatóként.

Mint ismert Matolcsy György a múlt héten döntött arról is, hogy az MNB elnök és az alelnökök mellett 5 ügyvezető igazgató alá szervezi a feladatokat, helyreállítva ezzel az Igazgatóság korábbi szerepét. A monetáris politika megvalósításáért felelős ügyvezető igazgató Palotai Dániel, a pénzügyi stabilitásért és a hitelösztönzésért Nagy Márton ügyvezető igazgató felel. Sándor György eddigi ügyvezető igazgató továbbra is az intézmény működtetéséhez kapcsolódó feladatokat végzi. Az új vezetés tagja Csizmadia Norbert, aki a fiskális koordinációért felelős ügyvezető igazgatói posztot tölti be, míg Nagy Róza főigazgató az MNB jogszerű és hatékony működésért felel.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet