BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt van Matolcsy első jegybanki döntése

A jegybank új vezetése számos döntést hozott első munkanapján.

2013. március 7. csütörtök, 13:30

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ilyen volt, hogy az Állami Számvevőszék (ÁSZ) által kifogásolt 1 milliárd forintos prémium és bónuszalap azonnali 25 százalékos csökkentését kezdeményezték. Ezen kívül a működési költségek csökkentése érdekében indítványozták az üzemeltetési területet érintő 20 százalékos költségcsökkentést, amelyet 2 éven belül kell végrehajtani.

Matolcsy György ezen kívül döntött arról is, hogy az MNB elnök és az alelnökök mellett 5 ügyvezető igazgató alá szervezi a feladatokat, helyreállítva ezzel az Igazgatóság korábbi szerepét. A monetáris politika megvalósításáért felelős ügyvezető igazgató Palotai Dániel, a pénzügyi stabilitásért és a hitelösztönzésért Nagy Márton ügyvezető igazgató felel. Sándor György eddigi ügyvezető igazgató továbbra is az intézmény működtetéséhez kapcsolódó feladatokat végzi. Az új vezetés tagja Csizmadia Norbert, aki a fiskális koordinációért felelős ügyvezető igazgatói posztot tölti be, míg Nagy Róza főigazgató a jövőben az MNB jogszerű és hatékony működésért felel.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet