BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön az újabb segítség a devizahiteleseknek?

Elképzelhető, hogy forintra váltaná a kormányzat a legalább 90 napja nem fizetett devizahiteleket, az összeg egy részét el is engednék – írja a szerdai Népszabadság.

2013. március 6. szerda, 09:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap információi szerint, miután Varga Mihály felállította a stábját a Nemzetgazdasági Minisztériumban, megkezdi a tárgyalásokat a bankokkal a devizahitelesek megsegítése érdekében. A Népszabadság szerint a legnehezebb helyzetben lévő devizahiteleseken segítenének, mégpedig úgy, hogy a három hónapja nem törlesztőknek - mintegy százezer ilyen hitel van - forintosítanák a tartozását, majd el is engednék az fennmaradó összeg egy részét.

Az elképzelések szerint a bankok az így létrejövő veszteséget leírhatnák a bankadóból. A váltást az immár Matolcsy György vezette MNB is segíthetné, mégpedig úgy, hogy devizaforrást biztosít a bankok számára, tehát a forintjukat euróra váltaná át - a Népszabadság szerint erre már utalt pénteki parlamenti meghallgatásán a jegybankelnök. Ilyet egyébként egy éve már tett az MNB, akkor ezzel sikerült elérni, hogy a végtörlesztéshez szükséges deviza beszerzése nem járt együtt a forint jelentős leértékelődésével.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet