BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az amerikai ipari termelés

Az amerikai ipari termelés a várt növekedés helyett meglepetésre 0,1 százalékkal csökkent januárban - közölte az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed pénteken.

2013. február 15. péntek, 16:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elemzők 0,2 százalékos növekedésre számítottak a decemberi 0,4 százalékos bővülés után. Tavaly januárhoz képest 2,1 százalékkal nőtt az ipari termelés. A csökkenés főleg a feldolgozóipar és a bányaipar gyenge teljesítményének tudható be, az előbbi termelése 0,4 százalékkal, a bányászaté 1,0 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest. A termelés visszaesésével együtt a decemberi 79,3 százalékról 79,1 százalékra csökkent az ipari kapacitások kihasználtsága, és 1,1 százalékponttal elmaradt az elmúlt 40 év átlagtól.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet