BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Súlyos milliók - kiderült, mennyit költött a kormány az IMF-kampányra

A bruttó 200 millió forintos keretösszegből 199,3 millió forintot kapott meg az I.M.G. Inter Media Group Kft. a kormány októberi IMF-kampányára – olvasható Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes egy írásbeli kérdésre adott válaszában. Csak a tervezés 19,6 millióba került.

2013. január 29. kedd, 17:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Részletesen beszámolt egy képviselői kérdésre Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a kormány által indított IMF-kampány költségeiről. A médiakampány célja az volt, hogy bemutassa a társadalom széles körének az IMF-EU-megállapodás állását és a tárgyalás sarkalatos pontjainak részleteit - állt a szerződésben, amit a kormany.hu-n tettek közzé. A kormány tavaly október-novemberben óriásplakátokon, újságokban és internetes felületeken jelentette meg hirdetéseit. Olyan egyszerű üzeneteket fogalmaztak meg, mint például, hogy \"nemet\" mondanak a nyugdíjak vagy a családi támogatások csökkentésére - mintha azok az IMF követelményei lennének egy esetleges hitel felvételének.

A kampány lebonyolítását a Miniszterelnökséggel már szerződésben lévő I.M.G. Inter Media Group Kft.-re bízták egy hirdetmény közzététele nélküli közbeszerzési eljárás nyomán. Az I.M.G. feladata volt - a közbeszerzési tájékoztató szerint - az állam és az IMF közötti megállapodás lakossági tájékoztató kampányának megvalósítása, a kampányhoz kapcsolódó médiavásárlási, kreatív tervezési és gyártási, valamint nyomdai kivitelezési feladatok elvégzése. A más kormányzati médiatendereken is sikeresen szereplő I.M.G. Patonai Péter többségi érdekeltségében áll, aki az első Orbán-kormány idején, 1998-2000-ban az MFB elnök-vezérigazgatója is volt.

Semjén most megjelent válaszából kiderül, hogy a kampány tervezése 19,6 millió forintba került, a kampányköltség további 59,8 millió forintot tett ki. A teljes kiadás 199,3 millió forint volt, vagyis a nagyobb részét vélhetően a médiafelületek vásárlása tette ki. Semjén szerint \"a Magyar Állam és a Nemzetközi Valutalap közötti megállapodás lakossági tájékoztató kampány megvalósításnak részletei nyilvánosak, mindenki számára hozzáférhetőek, ahogyan a közbeszerzés is átlátható, jogszerű keretek között zajlott\". A miniszterelnök-helyettes arra is emlékeztetett a válaszlevélben, hogy \"a közpénzekkel való felelős gazdálkodás jegyében a kormány kezdeményezésére az Országgyűlés jelentősen szigorította a közbeszerzésekről szóló törvényt, véget vetve a szocialista kormányok alatti tarthatatlan gyakorlatnak, melynek során milliárdokat tüntettek el a közbeszerzési rendszer kiskapuin keresztül\" - olvasható a levélben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet