BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bünteti a kormány a késedelmes számlafizetést

A számla-, illetve az áru vagy szolgáltatás átvételétől számított 30 napon belül kell kifizetni a vállalkozót, késedelmes fizetés esetén pedig átalány behajtási költség is jár a vállalkozónak - egyebek mellett ezeket a szabályokat tartalmazza az a törvénytervezet, amely a kereskedelmi ügyletekhez kapcsolódó késedelmes fellépésről szóló uniós irányelvet ülteti át a magyar jogba.

2013. január 23. szerda, 16:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány honlapján megjelent tervezet a 30 napos fizetési határidőt veszi át, és nem ad lehetőséget a legfeljebb 60 napos fizetésre, amit az irányelv megenged a nemzeti jogalkotónak.

Ha a megrendelő fizetési késedelembe esik, köteles késedelmi kamatot fizetni. Ez Magyarországon a jegybanki alapkamat, plusz 8 százalékpont.

A megrendelő a késedelmi kamaton felül köteles 40 euró átalány behajtási költséget is fizetni a szállítójának. Ha ennél több volt a szállító behajtási költsége, azt külön érvényesítheti a megrendelővel szemben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet