BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb olcsó olaj és cukor lesz karácsonyra

Ismét kirívóan nagy mennyiségű, illegálisan forgalomba hozni tervezett élelmiszerre csapott le az élelmiszerlánc felügyelet és az adóhatóság: 250 ezer liter étolaj, 70 tonna kristálycukor a zsákmány.

2012. december 3. hétfő, 13:07

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 250 ezer liter külföldről behozott étolajat és több mint 70 ezer kilogramm kristálycukrot vont ki a forgalomból a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), valamint a Fejér Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság (ÉbÁI). Az ok, hogy a két székesfehérvári raktárépületben fellelt árukkal kapcsolatban a három helyi vállalkozás elmulasztotta bejelenteni, hogy élelmiszerkereskedelmi tevékenységet folytatnak, ráadásul az áruk nyomon követhetőségére utaló dokumentumokat sem találtak a szakemberek.

Emellett a vállalkozások a 3/2010. (VII. 5.) VM rendeletben előírt kötelezettségüknek sem tettek eleget, miszerint minden, első magyarországi tárolási helyet üzemeltető élelmiszer-vállalkozónak be kell jelenteni tevékenységét. A bejelentést a létesítmény helye szerint illetékes megyei kormányhivatal ÉbÁI kerületi hivatalánál kell megtenni a hatósági ellenőrzések biztosítása érdekében.

A hiányosságok miatt a hatóság azonnali hatállyal elrendelte a raktárépületekben talált élelmiszer-tételek forgalomból való kivonását, a forgalomba hozatalt megtiltotta és a raktárakat zárolta. A várhatóan több milliós nagyságrendű bírság kiszabása az eljáró hatóságnál folyamatban van.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet