BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Döntött Orbán: milliárdos alapítványt gründolnak az USA-ban

A magyar kormány 15 millió dollárral azaz közel 3,3 milliárd forinttal hozná létre az USA-ban a „Friends of Hungary\" alapítványt. Jövőre újabb adományok mennének a \"barátoknak\".

2012. november 28. szerda, 17:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány elfogadja és támogatja a \"diaszpóra a magyarság nemzeti identitásának és a nemzeti összetartozás kötelékeinek erősítése céljából az USA-ban \"Friends of Hungary \" elnevezéssel működő alapítványt - olvasható a kormány határozatában a Magyar Közlönyben. Ez kvázi kormánylapítványként működne, hisz annak létrehozása a közigazgatási és a külügyminiszter feladata, Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszternek pedig elő kell teremtenie 15 millió dollárt vagyis közel 3,3 milliárd forintot, ami az alapító vagyon lesz.

A pénzt az amerikai alapítványnak november 30-ig meg is kell kapnia. A határozat utal arra is, hogy ez csak az első adomány lehet, amit több is követ. A 2013-as adományokról dönteni pedig Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter feladata lesz, vagyis nagy valószínűséggel az alapítvány támogatását beépítik a költségvetésbe.

Az alapítvány irányító testületének - a \"Governing Board\" - tagjait a miniszterelnökséget vezető Lázár jános feladata felkérni - olvasható az Orbán Viktor miniszterelnök által szignált kormányhatározatban.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet