BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán - újabb megszorításokról döntött a kormány

Költségvetési egyenlegjavító döntéseket hozott a kormány az elmúlt két napban, hogy jövőre 2,7 százalék legyen a hiány mértéke - közölte Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Magyar-szlovák gazdasági fórumán, Budapesten.

2012. november 16. péntek, 14:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban becsült 2,9 helyett 2,7 százalék lesz a hiány mértéke - mondta beszédében a kormányfő, utalva ezzel arra, hogy az Európai Unió múlt heti országjelentése szerint 2013-ban 2,9 százalék lesz az államháztartási hiány Magyarországon. A magyar kormány azonban 2,7 százalékos mértékre törekszik.

A harmadik csomag már csak 60 milliárdos lesz, vagyis jóval kisebb, mint az első kettő, amelyek a kormány számításai szerint együttesen 764 milliárd forintot tesznek ki, egyenlegjavító hatásuk Brüsszel szerint 450 milliárdos - írja az Index.hu. Bár a kormányfő pénteken nem említette, hogy milyen intézkedésekkel teremtenék elő a pénzt, korábbi kijelentéseiből arra lehet következtetni, hogy újabb adóemelést terveznek. A miniszterelnök néhány héttel ezelőtt ugyanis már előrevetítette, ha az Európai Bizottság nem elégszik meg a magyar intézkedésekkel, megemelik a bankadót, a közművagyonadót, energiaadót.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet