Ha Magyarország nem tartja elfogadhatónak a gazdasági lemaradását, nem azért kell szurkolnia, hogy a szlovákoknak rosszabbul menjen, hanem azért kell tennie, hogy jobban alakuljanak a saját dolgai - fogalmazott Orbán Viktor, hozzátéve, hogy \"mi egy tehetséges és sikeres szomszéddal akarunk versenyezni, mert a Forma-1-ben akarunk indulni, és nem Forma-2-ben és a Forma-3-ban\", még akkor is, ha ott könnyebb dobogós helyezéshez jutni.
Beszédében érintette a magyar-szlovák kapcsolatot is, közölve, hogy \"Magyarország nem dugja homokba a fejét\", pontosan tudja ugyanis, melyek a fennálló vitás kérdések Budapest és Pozsony között. A jó gazdasági együttműködés azonban segíthet megoldani az egyéb konfliktusokat is - vélekedett.
