BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiemelt ügy lett a Déli Áramlat

2012. október 11. csütörtök, 17:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánítja a Déli Áramlat földgázszállító-vezeték 229 kilométeres magyarországi szakasza kiépítéséhez és üzemszerű működtetéséhez kapcsolódó beruházások megvalósításával összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A közeljövőben megjelenő kormányrendelet megnevezi a nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházást, meghatározza az első és másodfokon eljáró hatóságokat és szakhatóságokat. A fejlesztés előkészítése ezzel egyszerűbb eljárásban, rövidebb idő alatt mehet végbe - fogalmaz a közlemény. A gázbeszerzési lehetőségek bővítése érdekében a Nabucco gázvezetéket 2010 májusában, az Észak-Dél Energiafolyosó részeként megépülő magyar-szlovák összeköttetést 2011 novemberében nyilvánították kiemelt jelentőségűvé - emlékeztet a tárca.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet