BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd forint az állami dohánycégnek

A Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. alapításához, illetve működéséhez 450 millió forint forrás átcsoportosítását rendelte el a kormány - derül ki a Magyar Közlönyben csütörtökön megjelent rendeletből.

2012. október 11. csütörtök, 19:18

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptemberben elfogadott trafiktörvény alapján állami monopólium lesz a dohánytermékek kiskereskedelme 2013. július 1-jétől, az állam koncessziós szerződéssel engedheti át az értékesítést az erre pályázóknak. A trafiktörvény nagyjából hétezer dohánybolt létrejöttével számol, ezekben a dohánytermékeken kívül mást nem lehet majd vásárolni. A koncessziós pályázatokat az összes magyarországi településen kiírják. A kétezer lakosúnál kisebbeken legfeljebb egy, az annál népesebbeken legalább egy dohányboltot lehet majd üzemeltetni, kétezer lakosonként pedig további egy dohányboltra szerezhető koncesszió. A nyilvános pályázatokat idén november 15-ig kell kiírni, eredményüket két hónapon belül kihirdetik. A koncessziós díj összegéről, megfizetésének módjáról a szerződés rendelkezik. Az értékesítési jogot húsz évre lehet elnyerni - írta az MTI-Eco.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet