BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemondott az LMP-s képviselő

Hivatalosan is lemondott parlamenti mandátumáról Kukorelly Endre hétfőn – mondta el az MTI érdeklődésére Heltai László, az LMP választmányi szóvivője. Az ellenzéki párt Lengyel Szilviát jelöli Kukorelly Endre helyére országgyűlési képviselőnek.

2012. szeptember 24. hétfő, 09:38

Fotó: MTI / Szabó Zsuzsanna
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn hivatalosan is lemondott parlamenti mandátumáról Kukorelly Endre, a képviselő eljuttatta erről szóló levelét az Országgyűlés elnökének titkárságára - közölte az MTI érdeklődésére Heltai László. Az Országgyűlésről szóló törvény alapján a képviselők a házelnökhöz benyújtott írásbeli nyilatkozattal mondhatnak le megbízatásukról. A megbízatás a lemondás benyújtásával megszűnik, ahhoz nem kell a parlament jóváhagyása.

A megüresedett képviselői helyre az LMP Országos Választmánya Lengyel Szilviát, a testület korábbi tagját jelölte, aki a mandátumvizsgálat lezárultát követően leteheti esküjét és megkezdheti parlamenti munkáját.

A lemondás előzménye, hogy a párt Pest megyei kongresszusán augusztusban Lengyel Szilvia már megnyert egy bizalmi szavazást a megyei listáról a parlamentbe bekerült Kukorelly Endrével szemben. Ezt követően szeptember 5-én a választmány egy többórás ülésen hallgatta meg a képviselőt, majd szavazott arról, szeretnék-e, ha a politikus folytatná a parlamenti munkáját. Miután hatan voksoltak mellette és hatan ellene, Kukorelly Endre jelezte, hogy le fog mondani a mandátumáról. A testület ezt a bejelentést egyhangúlag elfogadta.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet