BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óbuda miatt a II. kerület is bővíti a fizetős parkolóövezetét

A két kerület határán lévő főutakon, utcákban kell hamarosan fizetni. Az övezet kialakítására még ősszel sor kerül - írja a hvg.hu.

2012. szeptember 4. kedd, 09:06

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A II. kerület az Óbudával határos területek felé bővíti az fizetős övezetét, az indoklás szerint azért mert a III. kerületi Kolosy tér és környékének megújítása, ezzel egyidejűleg megszűnő parkolási lehetőségei nagy forgalmi terhelést jelentenek a Szépvölgyi úton és környékén a II. kerület számára.

A határozat szerint ősszel fizetőssé válik a Margit körút - Török utca - Frankel Leó út - Zsigmond tér - Ürömi utca - Kolozsvári Tamás utca - Daru utca - Felhévízi utca - Pusztaszeri út - Szépvölgyi út - Árpád fejedelem útja által határolt terület, beleértve a határoló utakat és tereket, a Darázs utcát, a Daru utcát, a Kavics utcát és a Kolozsvári Tamás utcát. Az érintett zónában 1529 parkolóhelyet alakítanak ki, és 65 parkolóautomatát helyeznek el - olvasható a kerület honlapján.

Jövő év januárjától Bús Balázs (Fidesz-KDNP) polgármester előterjesztése nyomán, amelyet a kerületi közgyűlés elfogadott az Óbudai Belvárosban is fizetős lesz az eddig ingyenes parkolás. 2013. január 1-jétől parkolási díjat kell majd fizetni egyebek mellett a Flórián téren; a Szépvölgyi út - Montevideó utca - Seregély köz - Seregély utca - Kecske utca - Nagyszombat utca - Végvár utca - Doberdó út - Bécsi út - Nagyszombat utca - budai alsó rakpart által határolt területen; valamint a Nagyszombat utca - Bécsi út - Vörösvári út - Hévízi út - óbudai rakpart - budai alsó rakpart által határolt területen.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet