BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelkedtek a devizatartalékok

Júniusról júliusra 323 millió euróval 35,9 milliárd euróra emelkedtek Magyarország nemzetközi tartalékai, ami január vége óta a legmagasabbnak számít - közölte az előzetes adatot a Magyar Nemzeti Bank.

2012. augusztus 7. kedd, 09:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tartalék-változás mögötti összetevők közül két tényező volt meghatározó jelentőségű: a devizakövetelések 580 millió euróval emelkedtek, míg az egyéb követelések 280 millió euróval csökkentek és ezek eredőjéből adódott a tartalék-növekedés. A mérsékelt tartalék-emelkedésben bizonyára szerepe volt annak, hogy az MNB által a végtörlesztéshez nyújtott eurótenderek sorozatának már vége van, a Nemzetközi Valutalap felé pedig júliusban nem kellett hiteltörlesztést teljesíteni. Augusztusban csak a tőkerészt tekintve mintegy 619 millió eurós törlesztéssel néz szembe az ország (majd szeptemberben egy 495 millió eurós törlesztés következik), ami a tartalékokat apasztó hatással jár majd.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet