BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fogynak a költségvetés tartalékai

További bő egymilliárdot költött el a kormány az általános tartalékból, a felhasználás immár 40 százaléknál jár.

2012. július 29. vasárnap, 09:47

Fotó: MTI / Szabó Zsuzsanna
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>Legutóbbi döntéseivel a kormány 1,2 milliárd forintot költött el a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból (vagyis a költségvetés általános tartalékából) - derül ki a legutóbbi Magyar Közlönyben megjelent határozatokból. Ezzel július végéig a kormány az eredetileg százmilliárdos általános tartalék 40 százalékát használta fel.
</banner>

<banner>A pénteki Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatok értelmében a kormány a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalék terhére 250 millió forintot juttat a budapesti Mathias Corvinus Collegiumot (MCC) irányító Tihanyi Alapítványnak, 555 millió forintot a géntechnológiával módosított szervezettel szennyezett szaporítóanyag felhasználása miatt kárt szenvedett termelők kártalanítására, valamint 110 millió forintot a Magyar Nemzeti Galéria likviditási helyzetének rendezésére.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet