BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

\"Sajnáljuk, hogy a kormány máshogy gondolkodik, mint az IMF\"

Hat magyarországi szakszervezeti konföderáció vezetőivel tárgyalt az IMF/EU-delegáció szerdán - közölte Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének (Autonómok) elnöke.

2012. július 25. szerda, 17:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A több mint egyórás megbeszélésen a Magyarországi Szakszervezetek Országos Szövetségét, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumát (SZEF), az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülést (ÉSZT) és az Autonómokat az elnökök, míg a Liga Szakszervezeteket és a Munkástanácsok Országos Szövetségét vezető tisztségviselők képviselték.

A tárgyalás az IMF/EU-delegáció kezdeményezésére jött létre, de a megállapodás szerint a megbeszélésről részleteket egyik fél sem közöl - jelezte az Autonómok elnöke. Borsik János hozzátette: a megbeszélés tárgyilagos volt.

Az ÉSZT, az MSZOSZ és a SZEF által az MTI-hez eljuttatott közös közlemény megállapítja: \"fontosnak tartjuk, hogy a tárgyalásokat előkészítő konzultáció sorában a tárgyaló delegációt érdekelte a magyar szakszervezetek véleménye is. Sajnáljuk ugyanakkor, hogy a magyar kormány nem ugyanígy gondolkodik és cselekszik.\"

A Liga Szakszervezetek az MTI-hez eljuttatott közleményben rögzítette: az IMF képviselői kíváncsiak voltak arra, hogy a szakszervezetek miben látják a magyar gazdaság problémáinak gyökerét. A szakszervezetek részéről elsősorban a foglalkoztatásról esett szó - írták.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet