BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az ítélet, alkotmányellenes a bírák kényszernyugdíjazása

Visszaható hatállyal semmisítette meg a szabályozást az Ab.

2012. július 16. hétfő, 14:02

Fotó: Dömötör Csaba / Nagy Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Helytállónak bizonyultak lapunk értesülései: alkotmányellenes a bírák nyugdíjazásának szabályozása, ezért azt a hatálybalépésének napjára visszaható hatállyal megsemmisítette az Alkotmánybíróság hétfőn.

Az Alkotmánybíróság megállapította, hogy az új szabályozás formai és tartalmi szempontból is sérti a bírói függetlenségből fakadó alkotmányos követelményeket.

Az Ab döntésének fényében felmerülhet a már nyugdíjba küldött bírák \"visszavételének\" lehetősége, ám Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke az InfoRádióban azt mondta, mivel a felmentéseket a bírók már kézhez vették, akkor sem kerülnének vissza automatikusan állásukba, ha az Ab megsemmisítené a törvényt, ez csak egyenként, munkaügyi perben történhet meg.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet