BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszatértek a csalók

A turistaszezonra ismét aktivizálódtak az illegálisan működő, engedéllyel nem rendelkező váltók, amelyek \"lépre csalják\" a tájékozatlan vásárlókat – jelentette a beérkezett jelzések alapján a Magyarországi Pénzváltók Országos Egyesülete (MPOE).

2012. július 5. csütörtök, 18:35

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A MPOE csütörtöki közleményében arra figyelmeztet, hogy a Pénzügyi Szerezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) engedélye nélkül működő váltók a legális váltónál kedvezőbb árfolyamot ígérnek, és a tájékozatlan vásárlóknak kevesebb pénzt adnak át, vagy értéktelen, kivont valutákkal csapják be a hiszékenyeket. Ezekben az esetekben a panaszeljárás legtöbbször eredménytelen. Az egyesület kiemeli azt is, hogy a hatóságok az \"ügyfelet\" is büntethetik az illegális valutaváltáskor.

A MPOE az elkövetkező napokban valutát vásárolni szándékozó ügyfeleknek javasolja, hogy 200-300 ezer forintot meghaladó váltási szándék esetén érdemes előre bejelenteni a pénzváltónál a váltási igényt.

Valutát csak olyan, engedéllyel rendelkező irodában érdemes váltani, amely jól látható helyen kifüggesztett, PSZÁF által kiadott engedéllyel rendelkezik, és ahol jól követhető, hogy a pénzváltó mely hitelintézet, bank, takarékszövetkezet ügynöke, illetve ahol a kihelyezett árfolyamok és kedvezmények jól láthatóak, nem megtévesztők - hangsúlyozza az egyesület. Hozzáfűzik, hogy a pénzváltó minden ügyletről köteles bizonylatot kiállítani.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet