BUX 139611.68 0,55 %
OTP 45630 0,73 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közműcégekre is kiterjesztik a \"Robin Hood-adót\"

A szektort terhelő különadó megszűnése után, jövőre is megmarad az energiaellátók jövedelemadója, mértéke pedig nyolcról tizenegy százalékra nő. Az áram- és gázcégeken kívül a víz- és csatornaszolgáltatóknak, valamint a települési hulladékkezelőknek is fizetniük kell.

2012. június 4. hétfő, 16:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A \"Robin Hood-adóként\" ismert közteher mértékének emeléséről és a fizetésre kötelezettek körének kiterjesztéséről hétfőn döntött a parlament. Változás az is, hogy az adóbevétel a jövő évtől a központi költségvetést illeti meg, nem a távhőtörvényben meghatározott célok - így az energiatakarékosság - megvalósítását szolgáló előirányzatokat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet