BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Borsik: a kormány nem kíváncsi az emberek véleményére

Az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke szerint levelezés helyett párbeszédre lenne szükség, a kormány újabb levelezése az állampolgárokkal \"felesleges és hamis\".

2012. május 31. csütörtök, 17:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Borsik János csütörtökön Kaposváron tartott sajtótájékoztatóján álláspontját azzal kapcsolatosan fogalmazta meg, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a múlt héten bejelenttte: új nemzeti konzultációt kezdeményez a kormány, amelynek során elsősorban a munkahelyteremtéssel összefüggő kérdésekben kéri ki az emberek véleményét.

A szakszervezeti vezető úgy vélekedett: \"a kormány saját álláspontján kívül mást úgysem vesz figyelembe, és igazán nem is kíváncsi az emberek véleményére\", ezért az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége kárba veszettnek lát minden megválaszolt és visszaküldött levelet. Hozzátette: \"a valós társadalmi párbeszédnek lenne egyedül értelme, de ennek a kezdeményezésnek nincs és nem is lehet\".

Borsik János a július elsejével hatályba lépő új Munkatörvénykönyvről szólva annak a véleményének adott hangot, hogy \"nő a munkavállalók kiszolgáltatottsága, s emiatt súlyos felelősség terheli a kormányt\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet