Borsik János csütörtökön Kaposváron tartott sajtótájékoztatóján álláspontját azzal kapcsolatosan fogalmazta meg, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a múlt héten bejelenttte: új nemzeti konzultációt kezdeményez a kormány, amelynek során elsősorban a munkahelyteremtéssel összefüggő kérdésekben kéri ki az emberek véleményét.
A szakszervezeti vezető úgy vélekedett: \"a kormány saját álláspontján kívül mást úgysem vesz figyelembe, és igazán nem is kíváncsi az emberek véleményére\", ezért az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége kárba veszettnek lát minden megválaszolt és visszaküldött levelet. Hozzátette: \"a valós társadalmi párbeszédnek lenne egyedül értelme, de ennek a kezdeményezésnek nincs és nem is lehet\".
Borsik János a július elsejével hatályba lépő új Munkatörvénykönyvről szólva annak a véleményének adott hangot, hogy \"nő a munkavállalók kiszolgáltatottsága, s emiatt súlyos felelősség terheli a kormányt\".
