BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: aki közpénzből akar gazdálkodni, feddhetetlennek kell lennie

A miniszterelnök közlése szerint a célok tekintetében nem változik a kormányzás a következő két évben: értékteremtő munkára és méltányos tehermegosztásra van szükség - mondta Orbán Viktor a Délmagyarország című napilapnak.

2012. május 30. szerda, 11:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő két évben már nem az lesz a feladat, hogy az átalakításokat, átszervezéseket megtervezzük és végrehajtsuk, hanem, hogy befejezzük, lezárjuk ezeket - mondta Orbán Viktor. A kormányfő szerint a következő két évben Magyarország legfontosabb célja, hogy minél hamarabb 5 millió dolgozó és adófizető embere legyen. Ha 10 millióból nem dolgozik legalább 5 millió, akkor csak külföldi hitelekkel tudunk talpon maradni, ami pedig azt jelenti, hogy a saját munkánkból nem mi fogunk gyarapodni, hanem azok, akik a hitelt adták és a kamatokat szedik. Ma körülbelül 3 millió 750 ezer ember dolgozik és adózik, míg amikor a kormányzást átvettük, 2 millió 600 ezren fizettek adót - mondta Orbán, aki szerint a folyamat jól halad, de még több értékteremtő munka kell.

Az irány nem változik, és nem változnak a törekvések a méltányos tehermegosztás szempontjából sem: a bankokat és a nagy nemzetközi cégeket továbbra is bevonják a közteherviselésbe - rögzítette a kormányfő, hozzátéve: mostanra a Magyarországon működő bankok nyereségének nagy része már a költségvetésbe vándorol. Szavai szerint az egészségügy, az oktatás, a közigazgatás, az igazságszolgáltatás, a rendőrség átszervezését nagyrészt elvégezték, a következő két év az új rendszerek bejáratásáról szól majd.

Nem egyszerűen válságot akarok kezelni, hanem fölkészíteni a hazámat a válság utáni világra. Azt szeretném, ha versenyelőnnyel indulhatnánk a válság utáni megváltozott világban - mondta a miniszterelnök. Jelenleg egy átlagos magyar ember nettó keresete havonta 500 euró, egy nyugdíjas pedig 250 euróból él. A magyarok az elmúlt években sokat szenvedtek, sok áldozatot hoztak azért, hogy kikerüljenek a nehéz helyzetből, s a munkát nem fogják föladni, az IMF-tárgyalások árnyékában sem - hangsúlyozta Orbán.

A korrupció felszámolása olyan munka, amit sosem lehet befejezni - mondta a miniszterelnök. Szavai szerint a visszaélésekkel, jogosulatlan előnyszerzésekkel szemben folyamatosan föl kell lépni, a láthatatlan kezek és a láthatatlan ügyletek korszakának véget kell vetni. Aki közpénzből akar gazdálkodni, annak feddhetetlennek kell lennie. És ha ezt jól csinálja, ha sikere, jövedelme, vagyona lesz, akkor azt nem elfedni, hanem vállalni kell - mondta az interjúban a kormányfő.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet