BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatszázmillióból konzultál a kormány a versenyszférával

A kabinet 600 millió forintot csoportosított át a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szánt összegből, hogy biztosítsa a versenyszféra és a kormány állandó konzultációs fórumának működését.

2012. május 22. kedd, 19:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új testület feladatainak ellátásához szükséges pénz átcsoportosításáról szóló kormányhatározat a keddi Magyar Közlönyben jelent meg.

A kormány, illetve a munkaadói és a munkavállalói szervezetek képviselőiből álló egyeztető fórum február végén alakult meg. A létrehozásáról és az ügyrendjéről szóló megállapodást Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár, Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) főtitkára, Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) alelnöke, Zs. Szőke Zoltán, az ÁFEOSZ-Coop Szövetség elnöke, Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke, Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke, valamint Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) elnöke írta alá.

Az államtitkár akkor hangsúlyozta, hogy a versenyszférában létrejött egyeztető fórum a társadalmi párbeszéd új formája, nem csorbítja a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács (NGTT) feladat- és hatáskörét. Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége viszont kifogásolta, hogy a szakszervezeti konföderációk közül csak a kormány által kiválasztottak lettek tagjai a testületnek.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet