BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszámolta magát a kormány

Bár a kormány 21 milliárdos keretet hirdetett meg, mindössze hatmilliárd forintot igényeltek azok a magyar cégek, amelyeknek gondot okozott dolgozóik idei béremelése.

2012. május 15. kedd, 12:02

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bérkompenzációs pályázat hétfő esti zárásáig - az utolsó napi 600-al együtt - 4538 pályázat érkezett be, 5,9 milliárd forint támogatási igénnyel - közölte az MTI érdeklődésére Czomba Sándor. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikai államtitkára szólt arról is, hogy előzetesen nehéz volt megbecsülni, hány cég és mekkora igénnyel jelentkezik a pályázaton. \"Örömmel látjuk, hogy a válság ellenére kevesebb cégnek van szüksége segítségre, mint amire a keret lehetőséget adott\" - mondta Czomba.

A támogatásra azok a cégek pályázhattak, amelyeknek idén gondot okoz az 5 százalékos béremelés végrehajtása. A Nemzeti Foglalkoztatási Alapból 21 milliárd forint állt a pályázók rendelkezésére.

Czomba Sándor szerint hatékonyan működik a bérkompenzáció rendszere, amit szerinte az is igazol, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adatai alapján a versenyszféra érintett munkavállalóinak mintegy háromnegyede március végével már megkapta a bérkompenzációt. Az államtitkár reményének adott hangot, miszerint ez az arány még tovább javul az év hátralévő részében.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet