BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem mindegy, hogy tranzakciós adó vagy illeték?

Nem mindegy, hogy tranzakciós adót vagy illetéket vezetnek be - írja pénteki számában a Népszava.

2012. május 11. péntek, 07:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg korábban pénzügyi tranzakciós adó bevezetéséről beszélt a kabinet, Matolcsy György a kormányszóvivői tájékoztatón már illetéket említett. Látszólag elhanyagolhatónak tűnik a különbség a pénzügyi tranzakciós adó és illeték között, miközben óriási az eltérés. Az utóbbit nem vizsgálják Brüsszelben, az adót viszont igen.

Az Európai Bizottság szakértői elsősorban azt fogják megnézni, hogy valóban illetékről van-e szó, vagy inkább burkolt adóról, ami, ha forgalmi típusú, szabálytalan, mert az EU-ban csak egyféle forgalmi adót alkalmazhatnak, ami Magyarországon az áfa - mondta Kovács László volt adóügyi uniós biztos a Népszavának.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet