BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feljelenti a Nemzeti Földalapkezelőt az LMP

Az LMP vizsgálatot kér az állami földbérletek ügyében és egyúttal feljelentést is tesz a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) ellen – mondta pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján Szabó Rebeka.

2012. április 27. péntek, 10:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országgyűlés Mezőgazdasági bizottságának LMP-s tagja közölte, nyílt levéllel fordulnak a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal és az Állami Számvevőszék elnökeihez, valamint a legfőbb ügyészhez. Ebben arra kérik őket, hogy folytassanak rendkívüli vizsgálatot az állami földbérletek ügyében.

A képviselő hangsúlyozta, hogy pártjuk többször is adatokat kért a pályázatokról, de a kormányfőhöz, a kormányzathoz, illetve az NFA vezetőségéhez intézett kérdéseikre nem kaptak választ, mert az illetékesek \"a kormányrendeleteik mögé bújva\" kikerülték azt.

Kitért arra is, hogy képviselőtársával, Schiffer Andrással közösen beperlik az NFÁ-t, mert adatigénylésük ellenére nem hozták nyilvánosságra az állami földbérleti pályázatokat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet