BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb nagy bejelentést ígér Matolcsy

A kormány tavaly 7 nagyberuházást jelentett be, ezek közül 4 esetében írták már alá a támogatási szerződést és a kabinet döntése alapján hamarosan sor kerül egy újabb beruházás bejelentésére.

2012. április 18. szerda, 09:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>\"A kormány 2011-ben 7 nagyberuházást jelentett be, melyek egyedi kormánydöntés keretében támogatásban részesülnek\" - fogalmaz Kolber István képviselői kérdésre adott írásbeli válaszában Matolcsy György. A nemzetgazdasági miniszter tájékoztatása szerint \"a projektek volumene meghaladja az 500 milliárd forintot, és a beruházások közvetlenül több mint 5000 új munkahelyet teremtenek, közvetetten pedig várhatóan ennek többszörösét\". A kormány ezek közül 4 projekt esetében írt alá támogatási szerződést a cégekkel (az Opellel egyet, az Audival kettőt, a </banner> Nokia Siemens Networksszel egyet)<banner>, \"amelyek keretében a beruházók 460 milliárd forint beruházás létrehozását, 3 158 új munkahely teremtését és minimum 5 éves fenntartását vállalták\".
</banner>

<banner>\"A Kormány döntése alapján hamarosan sor kerül egy újabb beruházás bejelentésére és a támogatási szerződés aláírására\" - ígéri válaszlevelében Matolcsy György, aki azt is hozzáteszi, hogy \"az ilyen beruházások maximum négy éven belül, átlagosan azonban ennél rövidebb idő alatt megtérülnek az államháztartás számára\".
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet