<banner>\"A kormány 2011-ben 7 nagyberuházást jelentett be, melyek egyedi kormánydöntés keretében támogatásban részesülnek\" - fogalmaz Kolber István képviselői kérdésre adott írásbeli válaszában Matolcsy György. A nemzetgazdasági miniszter tájékoztatása szerint \"a projektek volumene meghaladja az 500 milliárd forintot, és a beruházások közvetlenül több mint 5000 új munkahelyet teremtenek, közvetetten pedig várhatóan ennek többszörösét\". A kormány ezek közül 4 projekt esetében írt alá támogatási szerződést a cégekkel (az Opellel egyet, az Audival kettőt, a </banner> Nokia Siemens Networksszel egyet)<banner>, \"amelyek keretében a beruházók 460 milliárd forint beruházás létrehozását, 3 158 új munkahely teremtését és minimum 5 éves fenntartását vállalták\".
</banner>
<banner>\"A Kormány döntése alapján hamarosan sor kerül egy újabb beruházás bejelentésére és a támogatási szerződés aláírására\" - ígéri válaszlevelében Matolcsy György, aki azt is hozzáteszi, hogy \"az ilyen beruházások maximum négy éven belül, átlagosan azonban ennél rövidebb idő alatt megtérülnek az államháztartás számára\".
</banner>
