BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eldőlt: vagy Kövér vagy Áder lesz az elnök

Orbán Viktor szerint a sajtóban megjelent nevekhez képest várhatóan semmilyen meglepetés nem lesz az államfőjelölt személyével kapcsolatban.

2012. április 13. péntek, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszterelnök, a Fidesz elnöke ezt pénteken mondta az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában arra a kérdésre, hogy a jelölt személyéről szóló döntés meglepetés lesz-e azokhoz a nevekhez képest, amelyek napok óta forognak a sajtóban. \"Ha egy fogadóirodán kellene most téteket megtennem, azt mondanám, semmilyen meglepetés sem lesz\" - válaszolta Orbán Viktor.

Mint ismert a államfői posztra esélyesek között emlegették Kövér László parlamenti elnököt - aki viszont nem vállalná a felkérését. Nem úgy a brüsszeli képviselőként tevékenykedő Áder János aki a másik esélyes jelölt.

A kormányfő közölte, pénteken elnökségi ülést tart a Fidesz az államfőjelöléssel összefüggésben, hétfőn pedig tanácskozik a kormánypárti frakciószövetség is. A korábbi bejelentések szerint utóbbi ülésen tesz majd előterjesztést Orbán Viktor az új köztársasági elnök személyére.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet