BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késik a magyar konvergenciaprogram?

A kormány április 15. és 30. között nyújtja be az aktualizált konvergenciaprogramot az Európai Bizottságnak, amely a Nemzetgazdasági Minisztérium holnapján lesz nyilvános.

2012. április 10. kedd, 14:49

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány április 15. és 30. között nyújtja be az aktualizált konvergenciaprogramot az Európai Bizottságnak, amely a Nemzetgazdasági Minisztérium holnapján lesz nyilvános. A tárca közleménye viszont arra utal, hogy késében lehet a program, hisz azt a kormánynak április 15-ig kell Brüsszelbe eljutattnia.

Március közepén a tárca az MTI megkeresésére azt is közölte, hogy a költségvetés-politikai irányelvek és a konvergenciaprogram kapcsán március második felében és áprilisban több ízben tárgyalja a következő év, évek költségvetését, a hiánycél tartásához szükséges intézkedéseket a kormány. Ezek az április folyamán elfogadandó konvergenciaprogramban válnak nyilvánossá.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet