BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel 50 milliós nyeresége volt a KDNP-nek

Nagyjából 47 millió forintos nyereséggel zárta a tavalyi évet a KDNP.

2012. április 5. csütörtök, 18:10

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormánypárt elmúlt évi pénzügyi beszámolója csütörtökön jelent meg a Hivatalos Értesítőben. Eszerint a kereszténydemokraták hozzávetőleg 257 millió forintos bevételéből 233 millió forintot tett ki a költségvetési támogatás. Adományokból 15, tagdíjakból 7 millió forintja származott a KDNP-nek.

Magánszemélyként 500 ezer forintnál többet - 630 ezret - csak Surján László európai parlamenti képviselő fizetett be a pártkasszába. Külföldiek nem támogatták pénzzel a kormánypártot, amely ugyanakkor több mint hárommillió forintra tett szert fővárosi önkormányzatoktól - az újpestitől, a belvárositól, a rákospalotaitól és a XII. kerületitől -, több mint egymillió forintot pedig az Éghajlat Könyvkiadótól kapott.

A KDNP 210 millió forintot költött tavaly, ebből 123 milliót működésre. Politikai tevékenységét 61 millió forintból fedezte, míg hitel-visszafizetésre 18 milliót fordított.

Ez azt jelenti, hogy a KDNP az egy évvel korábbi 55 millió forintos nyereség után tavaly 47 millió forint nyereséget ért el.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet