BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több mint száz Mercedes már elkészült Kecskeméten

A próbaüzem már elindult, az első \"igazi\" autók májusban kerülnek a vevőkhöz.

2012. február 13. hétfő, 08:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elindult a próbaüzem a magyarországi Mercedes-gyárban, Kecskeméten eddig száznál több B osztályú modell készült, ezek tesztpéldányok, kereskedelmi forgalomba nem kerülnek - írja a hétfői Népszabadság.

Emlékeztetnek rá: sikeres vizsgák után március végén indul az üzemszerű termelés, az első autók pedig májusban kerülhetnek a vevőkhöz.

A Mercedes-Benz Hungária igazgatója, Ingo Fröhlich abban bízik, hogy az új B osztály megdobja a márka értékesítését. Az igazgató az idén is kétszámjegyű bővülést remél Magyarországon, a tavalyi 32 százalékos növekedés után. Kecskeméten januárban kétezren dolgoztak a gyárban, a létszám az idén elérheti a 2500-at.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet