BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erste-vezér: Magyarország maga okozta a válságot magának

Andreas Treichl, az Erste bankcsoport vezérigazgatója szerint Magyarország maga okozta a válságot magának, de \"most ugyanígy igen gyorsan saját kezébe vehetné sorsát, és négy hét alatt mindent meg tudna változtatni. A kormánynak csak akarnia kell.\" - jelentette ki a bankvezető a német Handelsblattnak adott interjúban, amelyet az osztrák APA hírügynökség idézett.

2012. január 18. szerda, 12:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"Orbán kormányfőnek csak egyszerűen a Nemzetközi Valutaalap és az EU segítségét kellett volna kérnie, és minden másképp alakult volna\" - hangsúlyozta Treichl, aki szerint a magyar gazdaság alapvető mutatói rendben vannak. Ezért az Erste bank vezetője teljességgel meg van győződve arról, hogy \"Magyarország túljut jelenlegi válságán.\"

Bankjával kapcsolatban rámutatott, hogy a Magyarországról való kivonulás nem jön szóba. \"Az Erste Magyarországon nem tíz évre építette fel tevékenységét, amely után távozik. Elköteleződésünk egy ország iránt a következő 150 évre szól\" - idézte Treichl szavait az APA.

A bankvezető szerint az államcsőd \"biztosan nem lenne egyszerű helyzet\", de egy olyan részleges adósságelengedést, mint amelyre például Görögország törekszik, az Erste Bank meg tudna emészteni\".

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet